עסקאות מקרקעין

כמי שמכירים את תחום המקרקעין, הנכם וודאי יודעים כי עסקת מקרקעין הינה מורכבת מאוד והיערכות אליה צריכה להיות בהתאם. תחום המקרקעין הינו עולם ומלואו ועוסק ברכישת או מכירת זכויות במקרקעין (לרבות: קרקע, דירה, מגרש, בניין, משרד, חנות, מניות של איגוד מקרקעין וכו'), לצד היבטי מס מורכבים וייחודיים.

מבנה נכון של עסקת מקרקעין בהווה, ישפיע לחיוב גם על מכר הזכויות בעתיד, כאשר חלק מהותי ביותר במסגרת העסקה הוא הפן המיסויי. משרדנו מלווה כל עסקה בראיה כוללת תוך ירידה לפרטים הקטנים ביותר, כאשר לכל עסקה מאפיינים משלה וכל מקרה לגופו ויש להתאימו למוכר, לקונה ולמאפיינים הספציפיים של כל עסקה ועסקה.

לקוחות רבים משקיעים את מירב כספם בעסקה אחת ומשרדנו יודע כי אין מדובר בדבר של מה בכך. משרדנו מעניק את מלוא תשומת הלב לכל עסקת מקרקעין, החל מהקטנה ביותר ועד לגדולה ולסבוכה ביותר, תוך שימת תשומת לב רבה לפרטים הקטנים ביותר הקיימים בעסקה, תוך מטרה להביא את הלקוח להשגת מטרתו, במסגרת האילוצים המשפטיים, המיסויים, הכלכליים והעובדתיים הקיימים בעסקה.

משרדנו מלווה כל עסקה מראשיתה ועד לסופה ומעודכן בעדכוני חקיקה והוראות השעה על מנת למקסם את רווחי הלקוח. על רקע כל אלה, מעניק משרדנו ייעוץ מס לכל עסקת מקרקעין. בעסקאות מקרקעין מורכבות מאוד משתף משרדנו פעולה עם יועצי מס בכירים בישראל ובחו"ל.

למשרדנו ניסיון רב בליווי ובביצוע עסקאות מקרקעין. במסגרת זו, מטפל משרדנו, בין היתר, בתחומים הבאים:

• תמ"א 38 – למשרדנו ניסיון רב בתחום התמ"א, הן בייצוג דיירים והן בייצוג חברות, יזמים וקבלני ביצוע. במסגרת זו, משרדנו מייצג דיירים בבניינים       שונים ועורך עבורם מכרז קבלנים לביצוע פרויקטים שונים (תמ"א, הוספת מרפסות, הוספת ממ"ד, שיפוץ או שדרוג הבניין לרווחת הדיירים).

• ייצוג בעסקאות לרכישת/מכירת דירות, בתים צמודיי קרקע, חנויות, מגרשים וקרקעות חקלאיות.

• ייצוג ברכישה ומכירה של קרקעות חקלאיות, לרבות בדיקה מעמיקה של העסקה בכללותה.

• ייצוג ברכישת דירה חדשה מקבלן.

• גיוסיי הון וייצוג משקיעים ויזמים בהשקעות נדל"ן.

• ייצוג קבלנים/יזמים וליווי עסקאות החל מרכישת המגרש ועד לגמר הפרויקט, מסירת הדירות ורישום בית משותף.

• ייצוג בעליי מגרשים בעסקאות קומבינציה אל מול קבלן/יזם.

• מיסוי מקרקעין – מתן ייעוץ וטיפול צמוד עוד בשלבים הראשונים של העסקה לשם תכנון מס לגיטימי והפחתת החבות במס.